تبلیغات
کانون فرهنگی هنری طاها روستای گلند شهرستان رامیان - مراسم جشن تکلیف دانش‌آموزان دختر روستای گلند+تصاویر
به وبلاگ کانون فرهنگی هنری طاها روستای گلند شهرستان رامیان خوش آمدید
هر گونه كپی برداری با ذكر یك صلوات مجاز است
مراسم جشن تکلیف دانش‌آموزان دختر روستای گلند+تصاویر
نوشته شده توسط کتابدار کتابخانه در ساعت 04:07 ب.ظ
مراسم جشن تکلیف دختران پایه سوم دبستان حضرت نرجس(س) گلند در جوار امامزاده قاسم شهر دلند برگزار شد.

 
 این مراسم  که  با همکاری مدرسه ابتدایی حضرت نرجس(س ) ،کانون فرهنگی هنری طاها و کتابخانه عمومی حاج رجبعلی عطری برگزار شد ؛ یکی از اعضای کتابخانه به معرفی کتاب دوستاره (قصه های زینب)  که با مضمون جشن تکلیف و حجاب بود پرداخت.

حجت الاسلام والمسلمین محمد فندرسکی در مراسم جشن تکلیف دانش آموزان دختر مدرسه حضرت نرجس(س) اظهار داشت: شما دانش آموزان که امروز جشن عبادتتان را برگزار کرده‌اید، در حقیقت از امروز خداى متعال با همه‌ى عظمت و جلال خود، با شما حرف مى‌زند و شما را مخاطب خود قرار مى‌دهد.

وی ادامه داد: دانش آموزانی که به سن تکلیف مى رسند نماز بر آنها واجب می شود و باید نماز بخوانند و عبادت کنند و دستورهاى دینى را انجام دهند و به واجبات عمل نمایند و از آنچه که خداوند ممنوع ساخته پرهیز کنند.

حاج آقا فندرسکی  تصریح کرد: یکی از شرایطی که اسلام برای برگزاری این جشن در نظر گرفته سن بلوغ است، خداوند متعال این شرایط سنی را برای شما قرار داده که از امروز در برابر همه نعمتهایی که به انسان داده شده است شکر گذار باشید.

بنا به شرایط سنی بچه های ما از امروز نیاز بیشتری به حمایت ، دقت و توجه والدین دارند که آن بایدهایی که از امروز انجام دهند وآن نبایدهایی که مراعات کنند را با یادآوری ونگاه تیز بینانه به این بچه ها بیاموزند تا در ذهن آنها نهادینه شود.

در این جشن که با حضور امام جمعه محترم شهر دلند حجت الاسلام کیایی و تعدادی از مسئولین آموزش و پرورش برگزار شد دانش آموزان با سرودها و شعرهای زیبای خود مراسم را زینت دادند.

در انتهای مراسم جشن تکلیف  اقامه نماز جماعت به امامت حجت الاسلام «محمد فندرسکی»  امام جماعت روستای گلند  برگزار شد.
»
مرتبط با : اخبار کانون
شما می توانید دیدگاه خود را در این بخش بنویسید